Spowiedź Marquardta

Data dodania: 2011-06-29 / Autor: mmisko

Spowiedź MarquardtaBohater ostatniej afery w UFC, Nate Marquardt, wystąpił wczoraj w popularnym programie podcastowym Ariela Helwani, The MMA Hour. Były już zawodnik UFC w szczegółach wyjaśnił co tak naprawdę stało się przed galą UFC on Versus 4 i dlaczego został zwolniony z UFC.

Z relacji Marquardta wynika, że już w sierpniu ubiegłego roku zgłosił się on do lekarza na skutek dolegliwości jakie mu dokuczały, między innymi, drażliwości czy częściowych zaników pamięci. Szczegółowe testy wykazały w jego organizmie niski poziom testosteronu, a zaleceniem lekarskim było poddanie się terapii hormonalnej. Poddał się jej. Po marcowej walce z Danem Millerem Nate the Great został poproszony przez Stanową Komisję o zaprzestanie stosowania terapii na osiem tygodni w celu zidentyfikowania sytuacji w której obecnie się znajdował. Badania potwierdziły występowanie problemu z niskim poziomem testosteronu w dalszym ciągu i zawodnik otrzymał pozwolenie na jej kontynuowanie.

Wszystko to wydarzyło się na trzy tygodnie przed ogłoszeniem jego pojedynku z Rick'iem Story. Wtedy to właśnie Marquardt w porozumieniu ze swoim lekarzem podjął fatalna dla niego w skutkach decyzję o drastycznym zwiększeniu dawki syntetycznego testosteronu. Ruch ten spowodował, że poziom tego hormonu w jego organizmie tuż przed UFC on Versus 4 był na tyle wysoki, że Komisja postanowiła nie dopuścić do jego pojedynku i zawiesić go. Marquardt wziął pełną odpowiedzialność za swoje czyny i przeprosił, podkreślił jednak, że od tego czasu zrobił już ponowne badania, które wykazały normalny poziom testosteronu.

32 latek opowiedział także o spotkaniu z Dana White'em tuż po tym jak dowiedział się, że nie będzie uczestniczyć w gali UFC. Szef organizacji powiedział mu jedynie: - Jak mogłeś do tego dopuścić - Marquardt w bezpośredniej rozmowie, według jego relacji, nie został poinformowany, że zostanie zwolniony z UFC. Dowiedział się dopiero o tym z wideo zamieszczonego w Internecie.


Michał Miśko
UltimateFighter.pl | fightcard.pl
Podobne wiadomości:

- Ważenie przed UFC 132
- Lipcowy kalendarz MMA
- McKee jednak mistrzem MFC
- Zmieniono wynik pojedynku Oliveiry z Lentzem
- Cris Cyborg Santos odchodzi ze Strikeforce


Dodaj komentarz

Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarza bez podania przyczyny.
Komentarze

Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych komentarzy.


Zawodnicy MMA

Brock Lesnar

Ankieta

Czego brakuje na naszej stronie internetowej ?

Strona główna Archiwum Patronat medialny Kontakt

Wszelkie prawa zastrzeżone - MMA Station | Realizacja: imaginacion.pl