Jon Jones

Jon JonesJonathan Jones to obecnie zawodnik wagi lekkociężkiej UFC. Urodził się w Rochester w stanie Nowy Jork, 19 lipca 1987 roku. To obecnie jeden z ciekawszych i lepiej zapowiadających się zawodników młodego pokolenia MMA. Jones przy wzroście 193 cm jest rekordzistą w UFC jeżeli chodzi o zasięg ramion – bagatela 215 cm.

Jon Jones odnosił spore sukcesy jako zapaśnik w szkole średniej. Swoją przyszłość wiązał jednak z literą prawa – chciał zostać oficerem policji. Po semestrze spędzonym na uniwersytecie podpisał jednak zawodowy kontrakt na cztery pojedynki z UFC.

W octagonie Jonem zadebiutował w 2008 roku. Wtedy był najmłodszym zawodnikiem w UFC. Pojedynek z Andre Gusmao trwał pełne trzy rundy a Jones zakończył go zwycięsko wygrywając przez decyzję. Do UFC młody zawodnik trafił jednak mając już za sobą sześć zawodowych walk. Do dziś dnia Jon Jones nie poniósł porażki. W swoim rekordzie widnieje jednak jedna przegrana, którą zaliczył w pojedynku z Mattem Hamillem, którego szybko i gładko zdominował i zdemolował używając przy tym jednak niedozwolonych w parterze uderzeń łokciem z góry za co został zdyskwalifikowany.

Jon Jonem w 2009 roku został wybrany debiutantem roku przez magazyn Fight! W tym samym roku opiniotwórczy branżowy portal Sherdog.com wybrał go także Wybijającym Zawodnikiem Roku. Jonem ma dwie córki i jest w stałym związku co, jak uważa, pozwala mu lepiej skupić się na treningu i karierze.


Zobacz pozostałych zawodników - Zawodnicy MMA

Bilans walkJon Jones
WynikPrzeciwnikGalaDataMetodaRundaCzas

+ wygrana- przegranao remis

Long and Strong

Zawodnicy MMA

Mauricio Rua

Ankieta

Czego brakuje na naszej stronie internetowej ?

Strona główna Archiwum Patronat medialny Kontakt

Wszelkie prawa zastrzeżone - MMA Station | Realizacja: imaginacion.pl