Mamed Khalidov

Mamed KhalidovMamed "Kanibal" Khalidov jest Polakiem czeczeńskiego pochodzenia. Urodził się 17 lipca 1980 w Groznym. Mierzy 183cm i waży 89kg.

W 1997 wraz z grupą Czeczenów trafił do Polski. Języka polskiego uczył się we Wrocławiu. Po jego ukończeniu rozpoczął studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na kierunku zarządzanie i administracja.

Pierwszy kontakt ze sztukami walki miał w Groznym w wieku 12 lat trenując karate. Po przyjeździe do Olsztyna trenował taekwondo, zapasy i boks. W mieszanych sztukach walki startuje od 2004. Reprezentując klub MMA Olsztyn zdobył międzynarodowe mistrzostwo Polski w MMA w kategoriach do 85 i 90 kg. Od września 2005 jest niepokonany. W 2007 związał się z organizacją Konfrontacja Sztuk Walki.

W 2008 podpisał kontrakt z amerykańską organizacją EliteXC na 4 walki w wadze półciężkiej (do 205 funtów). 10 października 2008, w swoim amerykańskim debiucie na gali ShoXC, pokonał przez techniczny nokaut Jasona Guidę. W czasie walki złamał palec u prawej ręki. Kolejne występy w Ameryce nie doszły do skutku z powodu zawieszenia działalności przez EliteXC z powodów finansowych.

Khalidov powrócił do KSW. Swoją pierwszą walkę po wyleczeniu kontuzji stoczył 15 maja 2009 w Warszawie na gali KSW XI z Brazylijczykiem Danielem Acacio. Znokautował go w 70. sekundzie walki, zostając pierwszym w historii międzynarodowym mistrzem KSW.

W październiku 2009 roku podpisał kontrakt na trzy walki z japońską organizacją World Victory Road. Zadebiutował 7 listopada na gali Sengoku 11 w walce przeciwko mistrzowi tej organizacji w wadze średniej, Brazylijczykowi Jorge Santiago. Khalidov wygrał przez TKO w pierwszej rundzie (uderzenia w parterze). 7 marca 2010 roku doszło do walki rewanżowej. Khalidov przegrał na punkty (47–48, 47–48, 47–49).

Oficjalna strona internetowa zawodnika: http://www.mamed-mma.pl

źródło: wikiepedia
Zobacz pozostałych zawodników - Zawodnicy MMAZawodnicy MMA

Jose Aldo

Ankieta

Czego brakuje na naszej stronie internetowej ?

Strona główna Archiwum Patronat medialny Kontakt

Wszelkie prawa zastrzeżone - MMA Station | Realizacja: imaginacion.pl